1965 Pontiac Bonneville

1965 Pontiac Bonneville
Rok výroby
1965
Výrobce
Pontiac
Model
Bonneville
Najeto
128000 mil
Převodovka
automatická
Motor
389 V8
Objem motoru
6370 ccm

Design je velmi subjektivní záležitost, ale pro nás je 1965 Pontiac Bonneville úplně nejhezčí fullsize auto šedesátých let. Vše na něm je vyvážené a dokonalé. Zajímavé je srovnání s dalším modelem Catalina z téhož roku, který je ale postavený na kratším šasí a chybějících 8cm (je kratší zadní blatník) už prostě něco z té dokonalosti ubírá…Představovaný kousek byl nový prodán 24.4.1965 v Kalifornii. Většinu času projezdil na suchém západě (Kalifornie, Nevada), poslední roky před exportem do Evropy jezdil v Texasu. Auto se dochovalo v krásném původním stavu s rozsáhlou historickou dokumentací (manuály, warranty card, desítky faktur ze servisů..)

Karoserie

Karoserie je v pěkném původním stavu s jedním přelakováním v originálním odstínu Capri Gold. Lak je starý cca 20 let, stále pěkný s drobnými kosmetickými vadami.  Tím, že auto pochází ze západu USA, koroze je minimální, spodek je čistý a zdravý. Chromy jsou velmi zachovalé, lišty a odznáčky kompletní. V kufru je veškeré příslušenství.

Interiér

Interiér je v krásném původním stavu. Palubní deska je bez jediné prasklinky, taktéž volant. Stav je vidět ve fotogalerii. Auto bylo objednáno s téměř maximální výbavou té doby, vše je v elektrice (okna, sedačka).

Technický stav

Auto jezdí velice dobře. Vůz byl vždy pravidelně servisovaný, jak je vidět i z dochovaných faktur.

Nádherný a poměrně raritní fullsize, ve velmi pěkném originálním a dokumentovaném stavu. V nabídce se moc neobjevují, v USA již téměř nejsou k sehnání a i v Evropě se objeví jen pár kusů za rok