1972 Plymouth Satellite

1972 Plymouth Satellite
Rok výroby
1972
Výrobce
Plymouth
Model
Satellite
Najeto
119000 mil
Převodovka
automatická
Motor
318 V8
Objem motoru
5200 ccm

Třetí generace mid-sizeového modelu Plymouthu postavená na B-platformě byla představena v roce 1971 a využívala prvky designu nazývaný „fuselage“ – byla hodně zaoblená, využívala elegantní aerodynamické křivky (stejně jako trup letadla). Mimořádně zajímavým detailem byl velký přední nárazník, který zůstal ve výrobě pouze 2 roky a který dává autu nezaměnitelnou tvář. Trim package Satellite Sebring byl druhou nejvyšší výbavou, co šla objednat. Představovaný kousek se dochoval v mimořádně zachovalém stavu. Až do exportu z USA v roce 2020 byl ve vlastnictví jedné majitelky (v té době 92-leté). Celý život strávil na západním pobřeží ve Washingtonu a vždy byl garážovaný. Nový byl zakoupen v dealerství Faltus Motors v Ellensburg,WA. K autu je množství dobové dokumentace (manuály, výrobní list)

Karoserie

Karoserie je v krásném původním stavu s jedním přelakováním ve velmi dobré kvalitě v originálním odstínu "honeydew". Auto má minimum koroze (jak je u aut této lokality obvyklé). Chromy jsou perfektní (až neuvěřitelně - jako nové). Vinyl je nový přesně dle tovární specifikace. Na autě jsou instalována nová kola American Racing s novými pneu Cooper Cobra. V kufru je kompletní příslušenství.

Interiér

Interiér je ve velmi pěkném původním stavu. Pouze palubní deska je na vrchu přečalouněna kůží, ale není to od originálu moc poznatelné. Originální koberec je vyšisovaný – nový máme objednaný a na cestě. Všechny instrumenty jsou funkční.

Technický stav

Auto jezdí perfektně. Na to, že je ve voze „pouze“ 5.2l osmiválec, jede jako z praku. Na autě byl dělaný v posledním roce servis (přední náprava, seřízení motoru, nové výfuky, oleje). Nyní nevyžaduje žádné investice.

Opravdu nádherné a poměrně raritní sportovní kupé v krásném, vesměs původním stavu, s pěknou historií, které zapadne do každé sbírky.