1966 Oldsmobile Starfire

1966 Oldsmobile Starfire
Rezervováno
Rok výroby
1966
Výrobce
Oldsmobile
Model
Starfire
Najeto
28000 mil
Převodovka
automatická
Motor
425 V8
Objem motoru
7000 ccm

Nová generace fullsize platformy Oldsmobilu byla představena v roce 1965. Moderní, decentní, ale elegantní design GM, nové interiéry i upravená technika se vyvedla a B-body platforma této generace a z ní odvozené řady patří mezi velmi oblíbené, i když již poměrně málo vídané. Starfire byl v hierarchii Oldsmobilu nejluxusnější fullsize sportovní kupé, s bohatou výbavou, nejsilnějším motorem a nejvyšší cenovkou. Představovaný vůz se dochoval v krásném, vesměs původním stavu, vybaven nejsilnějším big-blockem toho roku (425 cu.i. High Compression). Dle našich informací jsou v ČR pouze 2 ks tohoto ročníku. Celkem bylo v roce 1966 vyrobeno 13019 kusů.

Karoserie

Karoserie je ve velmi dobrém stavu, s jedním starším přelakováním v původním odstínu. Měřením tloušťky laku nebylo odhaleny žádné opravy karoserie ani předchozí vyvařování. Koroze je minimální, vesměs povrchová. Chromy jsou zachovalé. Lak je solidní, s plným leskem, má pouze pár drobných škrábanců z běžného používání. Okna jsou bez prasklin. V kufru je kompletní příslušenství včetně rezervy.

Interiér

Interiér je v krásném originálním stavu. Všechny instrumenty jsou funkční, včetně hodin i otáčkoměru na středové konzoli.  Další popis je zbytečný, více řeknou fotografie.

Technický stav

Auto funguje mechanicky perfektně, motor je výkonný, automat řadí hladce.

Nádherné auto v atraktivní barevné kombinaci se silným big-blockem. Spojení elegance a síly…😊

POZN.: Prodej možný na originálních 14" kolech nebo sportovních 15" kolech.