1959 Oldsmobile Dymanic 88

1959 Oldsmobile Dymanic 88
Rok výroby
1959
Výrobce
Oldsmobile
Model
Dymanic 88
Najeto
127000 mil
Převodovka
automatická
Motor
371 V8
Objem motoru
6100 ccm

V roce 1959 představil GM kompletně novou přepracovanou platformu pro své fullsizové modely. Auta byla širší a nižší, ubylo zdobnosti předchozích modelů, ale design tohoto roku patří mezi sběratelsky nejvyhledávanější  a pro mnohé i nejkrásnější.  Tvary Oldsmobilů byly oproti Cadillacu střídmější, více lineární, ale alespoň pro nás - naprosto dokonalé. Představovaný Dynamic 88 je v původním stavu s mimořádně zdokumentovanou a velmi zajímavou historií. K autu se dochovala složka minimálně 300 dokumentů mapující historii tohoto Oldsu. Nový vůz byl koupen Williamem Hackemannem v Baldvinu, NY. Bill se potom dvakrát stěhoval a skončil v Tennessee. Všechny adresy jsou zmapovány v dokumentech, stejně jako foto Billa. Kromě servisních záznamů (servisní opravy, ručně vedená serviska v tabulce - viz foto), se dochovaly i všechny kupní dokumenty (faktura, window sticker) a dokonce i přehled pokut 😊

Karoserie

Karoserie je v původním nerenovovaném stavu. Většina laku je původní, L zadní blatník byl opravován a lakován. Lak je vyšisovaný, místy tenký, s 60lety drobných provozních vad. Koroze je mírná, vesměs povrchová, většina kritických míst pro toto auto je zdravých.  Původní chromy jsou zachovalé. Lišty jsou kompletní, nic nechybí a jsou ve vynikajícím stavu. Okna jsou bez poškození. Dveře se zavírají a otvírají jak u nového auta. Zavazadlový prostor je původní, s kompletním příslušenstvím a původní rezervou. Motorový prostor je původní. Na autě jsou orig. plechové ráfky s pokličkami a diagonálními pneumatikami.

Interiér

Interiér je původní a pěkný. Byl instalován nový koberec. Stropnice je potrhaná a bude muset být vyměněna. Palubní deska je bez prasklin, krásně zachovalá včetně chromů. Všechny budíky fungují. Dveřní panely jsou původní.

Technický stav

O auto se předchozí majitelé vždy pečlivě starali a dostalo veškerou údržbu. Startuje na první otočení, motor si šlape pěkně, automat řadí hladce. Nicméně je to 61 let staré auto a před denním používáním bychom doporučili celkovou kontrolu.

Krásný původní vůz s mimořádnou historickou dokumentací. Buď lze provozovat v tomto původním stavu nebo se pustit do renovace v rozsahu dle nároků na vizuální stav.