1959 Oldsmobile Dymanic 88

1959 Oldsmobile Dymanic 88
495 000 Kč
Rok výroby
1959
Výrobce
Oldsmobile
Model
Dymanic 88
Najeto
127000 mil
Převodovka
automatická
Motor
371 V8
Objem motoru
6100 ccm

V roce 1959 představil GM kompletně novou přepracovanou platformu pro své fullsizové modely. Auta byla širší a nižší, ubylo zdobnosti předchozích modelů, ale design tohoto roku patří mezi sběratelsky nejvyhledávanější  a pro mnohé i nejkrásnější.  Tvary Oldsmobilů byly oproti Cadillacu střídmější, více lineární, ale alespoň pro nás - naprosto dokonalé. Představovaný Dynamic 88 je v původním stavu s mimořádně zdokumentovanou a velmi zajímavou historií. K autu se dochovala složka minimálně 300 dokumentů mapující historii tohoto Oldsu. Nový vůz byl koupen Williamem Hackemannem v Baldvinu, NY. Bill se potom dvakrát stěhoval a skončil v Tennessee. Všechny adresy jsou zmapovány v dokumentech, stejně jako foto Billa. Kromě servisních záznamů (servisní opravy, ručně vedená serviska v tabulce - viz foto), se dochovaly i všechny kupní dokumenty (faktura, window sticker) a dokonce i přehled pokut 😊

Karoserie

Karoserie je v původním nerenovovaném stavu. Většina laku je původní, L zadní blatník byl opravován a lakován. Lak je vyšisovaný, místy tenký, s 60lety drobných provozních vad. Koroze je mírná, vesměs povrchová, většina kritických míst pro toto auto je zdravých.  Původní chromy jsou zachovalé. Lišty jsou kompletní, nic nechybí a jsou ve vynikajícím stavu. Okna jsou bez poškození. Dveře se zavírají a otvírají jak u nového auta. Zavazadlový prostor je původní, s kompletním příslušenstvím a původní rezervou. Motorový prostor je původní. Na autě jsou orig. plechové ráfky s pokličkami a diagonálními pneumatikami.

Interiér

Interiér je původní a pěkný. Byl instalován nový koberec. Stropnice je potrhaná a bude muset být vyměněna. Palubní deska je bez prasklin, krásně zachovalá včetně chromů. Všechny budíky fungují. Dveřní panely jsou původní.

Technický stav

O auto se předchozí majitelé vždy pečlivě starali a dostalo veškerou údržbu. Startuje na první otočení, motor si šlape pěkně, automat řadí hladce. Nicméně je to 61 let staré auto a před denním používáním bychom doporučili celkovou kontrolu.

Krásný původní vůz s mimořádnou historickou dokumentací. Buď lze provozovat v tomto původním stavu nebo se pustit do renovace v rozsahu dle nároků na vizuální stav.