1978 Mercury Marquis Brougham

1978 Mercury Marquis Brougham
285 000 Kč
Rok výroby
1978
Výrobce
Mercury
Model
Marquis Brougham
Najeto
80000 mil
Převodovka
automatická
Motor
400 V8
Objem motoru
6550 ccm

V roce 1973 představil Mercury třetí generaci fullsize modelu Marquis, která se vyráběla do roku 1978. Se svými téměř šesti metry délky je to poslední pravý fullsize, následující generace se výrazně zmenšila. Pro svůj krabicový design, komfort, spolehlivost i příjemné jízdní vlastnosti je dnes Marquis mezi nadšenci velmi oblíbený. Představený kousek byl  objednán ve verzi Brougham a byl dovezený letos z Marylandu. Dochoval se ve velice pěkném původním stavu s nájezdem 79 tisíc mil.

Karoserie

Karoserie je ve velice dobrém stavu s jedním, cca 15 let starým přelakováním v původním odstínu. Vinylová střecha byla při lakování instalovaná nová. Koroze je minimální, pouze povrchová. Na autě je kompletní bižuterie, nic nechybí. Chromované nárazníky mají drobné tečkování. Okna jsou bez poškození. V kufru je kompletní příslušenství.

Interiér

Interiér je originální a perfektní, v podstatě bez jediné optické vady. Více řeknou fotografie. Auto má bohatou výbavu, vše je v elektrice (okna, sedačky) a vše je funkční.

Technický stav

Mercury jede velice dobře. Motor je tichý, automat řadí hladce. Auto bylo průběžně servisováno, k autu jsou doklady o provedené údržbě.

Velmi pěkný a zachovalý fullsize bez nutnosti investic k okamžitému používání.