1977 Mercury Marquis Brougham

1977 Mercury Marquis Brougham
Rok výroby
1977
Výrobce
Mercury
Model
Marquis Brougham
Najeto
64000 mil
Převodovka
automatická
Motor
400 V8
Objem motoru
6500 ccm

V roce 1973 představil Mercury třetí generaci fullsize modelu Marquis, která se vyráběla do roku 1978. Se svými téměř šesti metry délky je to poslední pravý fullsize, následující generace se výrazně zmenšila. Pro svůj krabicový design, komfort, spolehlivost i příjemné jízdní vlastnosti je dnes Marquis mezi nadšenci velmi oblíbený. Představený kousek byl vyroben 26.1.1977 v zavodě v St. Louis. Byl objednán ve výbavě Brougham v netypické barevné kombinaci Dove Grey jak v interiéru, tak exteriéru vč. vinylu. Z volitelných prvků výbavy měl téměř vše. Dochoval se v nádherném 100% původním stavu s nájezdem 64000 mil. K vozu je množství dobové prodejní dokumentace i servisní historie a Marti Report.

Karoserie

Karoserie je v perfektním původním stavu s originálním lakem z výroby. Lak je na svůj věk mimořádně zachovalý s minimem defektů. Auto je zcela bez koroze. Vinylová střecha je jako nová. Chromy jsou perfektní, okna bez poškození. V kufru je kompletní příslušenství.

Interiér

Interiér je jako nový, pouze plast madla na straně řidiče je prasklý (obvyklá vada tohoto typu). Kožené sedačky, stropnice, palubka, vše ostatní je jako nové. Auto má bohatou výbavu, vše je v elektrice a vše je funkční.

Technický stav

Mercury jede perfektně. Motor 400 cui je tichý, automat řadí hladce. V ČR byla provedena repase karburátoru, vyměněny svíčky, kabely.

Nádherný fullsize v opravdu nadstandardně zachovalém původním stavu. Krásná a neobvyklá barevná kombinace. Ideální pro dlouhé projížďky i jako investice.