1976 Mercury Marquis Brougham

1976 Mercury Marquis Brougham
Rok výroby
1976
Výrobce
Mercury
Model
Marquis Brougham
Najeto
710000 mil
Převodovka
automatická
Motor
460 V8
Objem motoru
7500 ccm

V roce 1973 představil Mercury třetí generaci fullsize modelu Marquis, která se vyráběla do roku 1978. Se svými téměř šesti metry délky je to poslední pravý fullsize, následující generace se výrazně zmenšila. Pro svůj krabicový design, komfort, spolehlivost i příjemné jízdní vlastnosti je dnes Marquis mezi nadšenci velmi oblíbený. Představený kousek byl nový prodán 26.listopadu 1976 v dealerství Marion Riggs Ford Inc. v Logan v Ohiu za cenu 8186 USD. Byl objednán ve výbavě Brougham a z volitelných prvků výbavy měl téměř vše. Dochoval se v nádherném 100% původním stavu s nájezdem 71000 mil. K vozu je množství dobové prodejní dokumentace i servisní historie.

Karoserie

Karoserie je v perfektním původním stavu s originálním lakem z výroby. Lak je na svůj věk mimořádně zachovalý s minimem defektů. Auto je bez koroze. Vinylová střecha je jako nová. Chromy jsou perfektní, okna bez poškození. V kufru je kompletní příslušenství.

Interiér

Interiér je jako nový, naprosto dokonalý, bez jediné závady. Více řeknou fotografie. Auto má bohatou výbavu, vše je v elektrice a vše je funkční.

Technický stav

Mercury jede perfektně. Motor je tichý, automat řadí hladce. Během posledních 500 mil bylo v USA provedena repase brzd, karburátoru, instalovány nové tlumiče. Auto je nyní bez investic.

Nádherný fullsize v opravdu nadstandardně zachovalém původním stavu. Krásná barevná kombinace. Ideální pro dlouhé projížďky i jako investice.