1976 Mercury Cougar XR7

1976 Mercury Cougar XR7
Rok výroby
1976
Výrobce
Mercury
Model
Cougar XR7
Najeto
65000 mil
Převodovka
automatická
Motor
302 V8
Objem motoru
5000 ccm

Čtvrtá generace Mercury Cougar se vyráběla v letech 1977-1979. Marketingově byl vůz prezentován jako mid-sizové luxusní kupé a výbavou se blížil prémiovým značkám. Varianta XR7 měla drobnými úpravami vnějšku i lepší výbavou pocit luxusu umocnit. Představovaný vůz se dochoval ve velmi pěkném originálním stavu s nízkým nájezdem 67 t. mil.

Karoserie

Karoserie je v originálním a velmi zachovalém stavu. Lak je původní z výroby a je ve velice dobrém stavu s drobnými šrámy z běžného používání. Vinyl je originální. Lišty jsou kompletní, zachovalé a neponičené. V kufru je kompletní příslušenství. Motorový prostor je velmi zachovalý, se všemi originálními štítky.

Interiér

Interiér je v nádherném původním stavu. Palubní deska je bez prasklin, stropnice i boční panely jako nové. Všechny instrumenty jsou funkční.

Technický stav

Auto běží a jezdí, ale v motoru se čas od času ozve klepání. Jinak motor běží klidně a tiše. Vše ostatní je funkční a ve velmi dobrém stavu, auto vždy mělo pravidelnou údržbu. Před pravidelným používáním je tedy nutná kontrola motoru. Závadu se nepodařilo zvenku identifikovat.

Krásné auto v původním stavu s nízkým nájezdem, které bude po servisním zásahu dále dělat radost.