1970 Mercury Cougar XR7

1970 Mercury Cougar XR7
Rok výroby
1970
Výrobce
Mercury
Model
Cougar XR7
Najeto
76000 mil
Převodovka
automatická
Motor
351 V8
Objem motoru
5700 ccm

Třetí generace Mercury Cougara se vyráběla v letech 1974-1976. Marketingově byl vůz prezentován jako mid-sizové luxusní kupé a výbavou se blížil prémiovým značkám. Představovaný Cougar s výbavou XR7 byl nový prodán 14.8.1976 v Danville ve Virginii. Téměř 30 let byl ve vlastnictví prvního majitele. Dochoval se ve velmi pěkném původním stavu s nájezdem 76000 mil. K vozu je mnoho dobových dokumentů – warranty card, manuály, záznamy z ročních inspekcí.

Karoserie

Karoserie je v originálním a velmi zachovalém stavu bez koroze. Na autě nejsou žádné promáčkliny ani rýpance. Lak je původní z výroby a je ve velice dobrém stavu s leskem a minimem poškození. Chromy jsou v perfektním stavu, lišty jsou kompletní, zachovalé a neponičené. Vinyl je originální, místy vysušený a lehce popraskaný, ale bez jakékoliv koroze pod ním.  Na autě jsou Rally wheels a 2 roky staré pneu. V kufru je kompletní příslušenství.

Interiér

Interiér je v nádherném původním stavu. Sedačky jsou minimálně proseděné, stropnice i boční panely jsou zachovalé. Sedačky a okna jsou stavitelné elektricky, vše je funkční.

Technický stav

Auto je ve velmi dobré technickém stavu.  Motor startuje na první škrtnutí, běží hladce a tiše, auto jede perfektně.

Krásné auto v původním stavu, s nízkým nájezdem a v poměrně netradiční tmavě modro-modré barevné kombinaci.