1973 Mercury Cougar XR7

1973 Mercury Cougar XR7
Rok výroby
1973
Výrobce
Mercury
Model
Cougar XR7
Najeto
41000 mil
Převodovka
automatická
Motor
351 V8
Objem motoru
5700 ccm

Třetí generace Mercury Cougara se vyráběla v letech 1974-1976. Marketingově byl vůz prezentován jako mid-sizové luxusní kupé a výbavou se blížil prémiovým značkám. Představovaný Cougar byl zakoupen letos na Floridě a dochoval se v nádherném původním stavu s nájezdem 41000 mil s množstvím mechanických vylepšení a nových dílů.

Karoserie

Karoserie je v originálním a velmi zachovalém stavu. 90 procent laku je původní z výroby a je ve velice dobrém stavu s leskem a minimem poškození. Vinyl je originální a jako nový. Lišty jsou kompletní, zachovalé a neponičené. Na autě jsou Rally wheels a 4 nové písmenkové pneumatiky. V kufru je kompletní příslušenství.

Interiér

Interiér je v nádherném původním stavu. Bílé kožené sedačky jsou minimálně proseděné, palubní deska je bez prasklin, stropnice i boční panely jako nové. Sedačky jsou stavitelné elektricky, vše je funkční. Na autě je kompletně nová klimatizace (všechny komponenty).

Technický stav

Auto je ve vynikajícím technickém stavu. Okolo 5000 USD bylo investováno do mechanických vylepšení. Na motoru jsou nové hliníkové hlavy, hliníkové sání, nový 4 komorový karburátor, nový chladič. Nové dlouhé plechové svody a duální výfuky – velmi pěkný agresivní zvuk. Nová 4-stupňová převodovka AOD s hliníkovým kardanem.

Krásné auto v původním stavu, s nízkým nájezdem a v atraktivní barevné kombinaci s množstvím mechanických funkčních vylepšení.