1974 Lincoln Continental

1974 Lincoln Continental
Rok výroby
1974
Výrobce
Lincoln
Model
Continental
Najeto
112000 mil
Převodovka
automatická
Motor
460 V8
Objem motoru
7500 ccm

Lincoln byl vždy vlajkovou lodí koncernu Ford a dodával nejprestižnější a nejdražší automobily. Čtyřdveřový Continental patřil ve své době mezi etalon luxusu, ukazoval na peníze a moc svého majitele. Tehdejší výbava těchto vozů může být i podle dnešních měřítek považována za nadstandardní.  Tento kousek byl vyroben 7.6.1974, prodán o 2 měsíce později v USA v Michiganu a od roku 1976 jezdil v Kanadě. K vozu se dochovalo množství původních dokumentů a je k dispozici i report Kevina Martiho s detailními údaji z výroby i výbavy.

Karoserie

Karoserie je v původním stavu s jedním přelakováním v původním odstínu. Lak je pěkný, s plným leskem. Na autě jsou drobné nedokonalosti, nikde ale nejsou žádné promáčkliny do plechu. Vinyl je původní, okolo zadních oken je několik puchýřků a pod zadním oknem je smrsknutý. Koroze je drobná, pár malých puchýřů v laku na blatnících. Chromy jsou zachovalé, z lišt nic nechybí. Okna jsou bez poškození a v kufru je kompletní příslušenství.

Interiér

Interiér je ve velice pěkném původním stavu. Kromě pár trhlin na předním sedáku mu nelze nic vytknout. Palubní deska je bez prasklin, stropnice je zachovalá. Z elektrické výbavy je vše plně funkční.

Technický stav

Auto je po mechanické stránce ve velmi dobrém stavu, do poslední chvíle bylo v provozu. Startuje na první škrtnutí, automat řadí hladce.

Obrovské a nepřehlédnutelné auto v pěkném udržovaném stavu, které lze ihned používat.  To nejlepší, co jste si mohli v 70tých letech koupit, teď může ozkoušet i vy :-)