1974 Lincoln Continental Coupé

1974 Lincoln Continental Coupé
Rok výroby
1974
Výrobce
Lincoln
Model
Continental Coupé
Najeto
74000 mil
Převodovka
automatická
Motor
460 V8
Objem motoru
7500 ccm

Lincoln Continental byl vrcholem nabídky této prémiové značky. Nic luxusnějšího jste si od Fordu již objednat nemohli. Toto je poměrně vzácný model, kterého bylo vyrobeno ve verzi kupé pouze 7400 ks. Měl tu smůlu, že byl představen krátce po ropném embargu... Představovaný vůz  byl zakoupen nový v roce 1974 v Arizoně. První majitel (jeho jméno je stále na štítku v interiéru) ho prodal v r. 83 druhému. Ten se koncem devadesátých let se přestěhoval do South Caroliny, takže Lincoln nikdy nezažil zimu ani solení. V posledních 20 letech v USA byl používán už jen jako auto pro radost.  Auto jsme zakoupili a dovezli do ČR v roce 2009, kde ho až doteď vlastnil celkově třetí majitel. K automobilu je množství dokumentace, od manuálů až po faktury za opravy. Součástí prodeje v USA bylo i cca 40m3 dílů, z nichž jsme vybrali pouze některé nejdůležitější, které jsou součástí prodeje (náhradní nárazníky, dveře, lišty…)

Karosérie

Karosérie je ve vynikajícím původním stavu.  Auto je absolutně bez koroze a velmi čisté.  Lak je vzhledem ke stáří i času stráveném v Arizoně mírně vybledlý a má drobné kosmetické vady. Chromy jsou vynikající a kompletní, z lišt a znáčků nic nechybí. Vinyl je pěkný původní bez poškození.

Interiér

Originální interiér v modré barvě s koženými sedadly je bez poškození a ve vynikajícím stavu. Strop, dveřní výplně i koberec jsou ve velmi dobrém stavu. Auto má téměř kompletní výbavu, vše je v elektrice a vše je funkční, dokonce i dobové hodiny Cartier.

Technický stav

Automobil je ve vynikajícím technickém stavu, s pravidelnou údržbou a je bez investic. Neuvěřitelně ladná a tichá jízda, opravdu luxus z tohoto auta dýchá ve všech směrech. Ještě v USA byl měněn automat (resp. byl namontovaný ještě v Arizoně v dealerství Fordu, nyní má najeto cca 11000 mil). Zde v ČR najelo auto cca 6000 mil naprosto bez problémů.

Obrovský luxusní koráb s doloženou historií, pečlivou pravidelnou péčí a kompletní historií. Stačí sednout a plout...