1985 Jaguar XJS H&E Convertible

1985 Jaguar XJS H&E Convertible
Rok výroby
1985
Výrobce
Jaguar
Model
XJS H&E Convertible
Najeto
71000 mil
Převodovka
automatická
Motor
V12
Objem motoru
5300 ccm

Jaguar představil své luxusní velké kupé v roce 1975, ale otevřené verze se zákazníci dočkali až v roce 1986. Kabriolety na základě smlouvy s Jaguarem stavila americká firma Hess & Eisenhardt z Ohia. Teprve v roce 1988 představil Jaguar svoji vlastní verzi. H&E kabriolety se od pozdějších lišily hlavně nižší siluetou, která byla docílena díky dvěma odděleným nádržím a umožnovala plné složení střechy.  Dle dochovaných informací se v roce 1987 vyrobilo pouze 893 Ks a celkem méně než 2100 ks této varianty. Představovaný kousek byl letos dovezen z USA, kde byl nový prodaný 10.9.1987 v dealerství Bluff City Jaguar z Mephisu v Tennessee. Od roku 1991 ho vlastnil druhý majitel. K autu je veškerá historická a servisní dokumentace, nájezd je 71 t. mil.

Karoserie

Karoserie je krásném původním stavu s minimem koroze. Auto bylo po celou dobu na jihovýchodě USA – nejdříve v TN, poté v GA. Střecha je nová. Chromy jsou velmi zachovalé. Okna bez poškození. Na autě jsou zánovní pneumatiky. K autu je i překryt složené střechy.

Interiér

Interiér je velice pěkný původní, pouze kožené sedačky jsou na pár místech prasklé. Vše z elektrické výbavy je funkční, pouze se občas nechce spouštět P zadní malé okénko.

Technický stav

Auto mělo vždy pravidelnou údržbu, servisní záznamy jsou součástí složky. Motor běží neuvěřitelně kultivovaně a potichu. Automat řadí hladce.

Krásné anglické kupé upravené v americké karosárně. V nádherném stavu do sbírky i na denní ježdění.