1973 Ford Thunderbird

1973 Ford Thunderbird
Rok výroby
1973
Výrobce
Ford
Model
Thunderbird
Najeto
83000 mil
Převodovka
automatická
Motor
429 V8
Objem motoru
7100 ccm

Šestá generace Fordu Thunderbird byla představena v roce 1972. Sdílela mechaniku i šasi Lincolnu Mark IV a luxusem i výbavou se prémiové značce téměř blížila. Tento mimořádně zachovalý Thunderbird pochází z North Point v Severní Karolíně, kde byl nový zakoupen prvním majitelem, u kterého zůstal do roku 2008, kdy jsme ho dovezli do ČR. První majitel pracoval v 70tých a 80tých letech jako filmový producent a dle jeho tvrzení v tomto autě jelo mnoho filmových hvězd. V době dovozu mělo najeto 68 t. mil. Od té doby ho vlastnil v ČR druhý ( 2008-2015) a třetí majitel (2015-2020). Ford je v nádherném původním stavu a patří mezi jeden z nejlepších kousků tohoto modelu. Automobil má bohatou historickou dokumentaci k doložení vlastnictví, historie i prováděné údržby (původní technický průkaz, manuály, warranty card, faktury od oprav ...)

Karoserie

Karoserie je ve vynikajícím původním stavu a absolutně bez koroze. Lak je 100% původní z továrny a vzhledem ke stáří mimořádně zachovalý. Kombinace vínovo měděné  barvy (v originálu nazvané Copper moon dust metallic) a vinylové béžové střechy se vzorem aligátora je dokonalá. Vinyl je jako nový, měkký a neponičený. Chromy jsou perfektní. V kufru je kompletní příslušenství. Spodek je ošetřený, dutiny vystříkané. Pneumatiky jsou nové.

Interiér

Interiér je ve vynikajícím původním stavu, bílé kožené sedačky jsou zachovalé, strop i dveřní výplně jsou perfektní.  Ve výbavě naleznete AM/FM rádio, elektrická všechna okna, eletricky ovládané sedačky v šesti směrech, klimatizaci, nastavitelný volant, elektrickou anténu. Vše je plně funkční.

Technický stav

Automobil je v perfektním technickém stavu bez investic. Byl pravidelně servisovaný. Všechny běžné mechanické díly jsou nové nebo renovované - brzdy, podvozek (tlumiče, pružiny, silentbloky), chladič, vše přetěsněno, nové filtry i oleje. Nové 2,5 palcové nerezové duální výfuky s tlumiči Borla (hluboký a sytý zvuk). V kufru je zásoba nových dílů i všechny původní komponenty.

Dokonalé sběratelské auto s jasnou a doloženou historií, které mělo vždy tu nejlepší péčí. Auta v tomto stavu se objevují zřídka a na ceně již neklesají. Opravdu luxusní vůz, který svými vlastnosti i pohodlím konkuruje i dnešním vozům.