1969 Ford Galaxie 500

1969 Ford Galaxie 500
Rok výroby
1969
Výrobce
Ford
Model
Galaxie 500
Najeto
116000 mil
Převodovka
automatická
Motor
302 V8
Objem motoru
5000 ccm

Čtvrtá generace fullsizového modelu Galaxie 500 byla představena v roce 1969 a vyráběla se do roku 1974, kdy Ford přestal tento název pro své fullsize modely používat. O 2 palce prodloužená platforma oproti předešlé generaci z ní udělala prostorově největší vůz, co Ford do té doby vyráběl. Moderní krabicové tvary, prostorný interiér, příjemné jízdní vlastnosti se zákazníkům líbily a zajistily Fordu solidní prodeje. Představovaný vůz byl až do letošního léta vlastněn prvním majitelem a od roku 1969 parkován na jediné adrese. Dochoval se ve velice pěkném původním stavu.

Karoserie

Karoserie je v pěkném původním stavu s minimem koroze, auto bylo vždy garážované. Lak je původní z výroby, lesklý, s pěknou patinou (hranky proleštěné až na základ…) Chromy jsou zachovalé, lišty kompletní. Původní vinyl je jako nový. Okna jsou bez poškození. V kufru je kompletní příslušenství.

Interiér

Původní interiér je velice zachovalý bez jediného poškození. Palubní deska je bez prasklin, polstrování sedaček bez jediné vady. Z instrumentů je vše funkční.

Technický stav

Auto je ve vynikající mechanické kondici, mělo vždy pravidelný servis a jezdilo až do poslední chvíle. 302 cu.in. motor běží ladně, automat řadí hladce 😊. Jízda napoví.

Krásný fullsize Ford v zachovalém původním stavu s historií. Auto, které bude dělat dlouhou dobu radost i druhému majiteli.