1967 Dodge Monaco

1967 Dodge Monaco
Rok výroby
1967
Výrobce
Dodge
Model
Monaco
Najeto
75000 mil
Převodovka
automatická
Motor
383 V8
Objem motoru
6300 ccm

První generaci typové řady Monaco představil Dodge v roce 1965 jako luxusnější nadstavbu svého fullsize modelu Polara. Zahrnovala více lištování i jiné materiály v interiéru. V roce 1967 proběhl velmi výrazný facelift pod vedením designéra Elwooda Engela, kdy se změnili všechny venkovní panely. Design se vyznačoval velmi ostrými až agresivními liniemi. Přestavované Monaco je v původním nerenovovaném stavu  s nájezdem 75000 tisíc mil. Do ČR bylo z USA dovezeno v roce 2016.

Karoserie

Karoserie je ve velmi pěkném původním stavu s jedním starším přelakováním. Vinyl je původní, velice zachovalý. Chromy jsou perfektní . Okna bez prasklin. Koroze je minimální - pouze lokální. Na autě jsou chromované disky Cragar.

Interiér

Interiér je ve vynikajícím původním stavu. Dveřní panely, koberec, stropnice jsou zachovalé. Všechny kontrolky jsou funkční.

Technický stav

Auto šlape jak hodinky. Na motoru je aftermarketové hliníkové sání a novější karburátor Holley. Duální výfuky mají  brutální zvuk a jsou hodně hlučné. Auto jede velmi svižně a hrabe při každé příležitosti :-)

Neokoukané fullsize kupé s agresivní vizáží i agresivním projevem. Ideální pro každého rebela :-)