1974 Dodge Charger SE

1974 Dodge Charger SE
Rok výroby
1974
Výrobce
Dodge
Model
Charger SE
Najeto
53000 mil
Převodovka
automatická
Motor
400 V8
Objem motoru
6600 ccm

Dodge Charger třetí generace byl představen v roce 1971 jako sportovní midsize kupé. Design se nesl v duchu „fuselage“ prostupujícím celým koncernem – tvary byly zaoblené, aerodynamické, bez ostrých hran. Představovaný vůz byl vyroben v roce 1974 s trimem SE Brougham a dodán s motorem 400 cui se 4 komorovým karburátorem (N-code), automatickou převodovkou a samosvorným diferenciálem 3.23 Sure Grip v barvě W1 Spinnaker white s bílým vinylem a modrým interiérem (B6 Lagoon blue). Byl dovezen na začátku roku 2022 z USA a v ČR projezdil 2 sezóny bez jakýchkoliv závad. Dochoval se v mimořádně zachovalém původním stavu.

Karoserie

Karoserie je ve vynikajícím původním stavu bez koroze (původem je auto z jihu). Lak je z 85% původní z výroby. Chromy i všechny doplňky jsou perfektní. Na autě jsou novější 15” American Racing Torq-Thrust kola s BF Goodrich radial T/A pneumatikami. V kufru je kompletní příslušenství.

Interiér

Interiér je v krásném originálním stavu. Kromě pár vlasových trhlinek na palubní desce je bez chyby. K autu je nový lakovaný dash overlay (zatím neinstalován). Vše v interiéru je funkční mimo klimatizace, kterou byl vůz vybaven a která je demontovaná (k dispozici s autem).

Technický stav

Auto je mechanicky bezproblémové a spolehlivé. Startuje na první otočení klíčku, zvuk duálních výfuků je hutný a hluboký, auto je rychlé a přesné na řízení. Ještě v US byla instalovaná vačka Crane Powermax 272/284-480/490, dlouhé svody a nové duální výfuky s orig. koncovkami. V ČR proběhl pravidelný servis a preventivní kontrola. Dodge aktuálně nevyžaduje žádné investice a je připravený na další sezónu.

Nádherný sportovní vůz v původním nerenovovaném stavu, který se moc často v nabídce neobjevuje.