1968 Dodge Charger

1968 Dodge Charger
Rok výroby
1968
Výrobce
Dodge
Model
Charger
Najeto
102000 mil
Převodovka
automatická
Motor
318 V8
Objem motoru
5200 ccm

Dodge Charger druhé generace není potřeba nijak zvlášť představovat. Je to ikona mezi americkými vozy a jeden ze sběratelsky nejvíce žádaných vozů. Rok 1968 je prvním rokem této generace, poznávacím znamením je nedělená přední mřížka a zadní kulatá světla. Nabízený vůz jsme dovezli v roce 2010 od prvního a jediného majitele v USA. Byl v mimořádně zachovalém stavu s minimem koroze, pouze měl vyšisovaný lak. Po celu dobu jezdil ve Phoenix City v Alabamě, kde byl nový registrován dne 19.7.1968 a kde jsme ho v roce 2010 i zakoupili. Po dovozu do ČR proběhla renovace laku. Podobně zachovalou originální karoserii bez použití čínských aftermarketových dílů má minimum Chargerů v nabídce. Mimo laku je celé originální.

Karoserie

Karoserie je vynikajícím originálním stavu. Kromě malé části podlahy kufru je celé původní a nevyvařované, vše originální z výroby. Auto bylo z velké části odstrojeno, lak dělán v ČR nový v roce 2011. Je perfektně rovný. Odstín je mírně tmavší než originální. Nárazníky jsou původní a velmi zachovalé. Všechny doplňky jsou v perfektním stavu, přední mřížka originální bez prasklin. Vinyl byl instalovaný nový během lakování. Na autě jsou úplně nové 15” Magnum Wheels. Všechny gumové těsnění dávány nové při renovaci laku. Motorový prostor byl ponechán původní. V kufru je veškeré příslušenství. K dispozici je množství fotografií z renovace i původního stavu.

Interiér

Interiér je v krásném původním stavu, mimo koberce, který byl vyšisovaný a dáván nový při renovaci laku. Palubní deska je bez jediné praskliny.

Technický stav

Auto je mechanicky bezproblémové. Startuje na první otočení klíčku, řadí hladce.

Mimořádně originální a zachovalý Charger, který měl pouze 2 majitele za celou svoji životnost. Lze provozovat v původním konfiguraci, nebo použít karoserii k zástavbě big-blocku a udělat z něj bestii.