1968 Dodge Charger

1968 Dodge Charger
Rok výroby
1968
Výrobce
Dodge
Model
Charger
Najeto
153000 mil
Převodovka
manuální
Motor
383 V8 4bbl
Objem motoru
6300 ccm

Pozn.: Cena uvedena včetně DPH. Odpočet DPH je možný.

Dodge Charger druhé generace není potřeba nijak zvlášť představovat. Je to ikona mezi americkými vozy a jeden ze sběratelsky nejvíce žádaných vozů. Rok 1968 je prvním rokem této generace, poznávacím znamením je nedělená přední mřížka a zadní kulatá světla. Nabízený vůz byl vyroben 3.5.1968 a dodán o pár týdnu později do dealerství Dalton Auto ve Virginii, kde ho koupila první majitelka Brenda Johnson za $3838. Auto prodává v roce 1985 druhému majiteli Samueli Boggsovi za $650. Posledním dokumentovaným majitelem v USA je K. Kelly z Alabamy. Auto bylo dodáno nové ve žluté barvě SS1, s černým interiérem a vinylem, motorem 383 4bbl o výkonu 335 HP a 4-stupňovým manuálem. Pouze necelých 300 kusů s tímto motorem v roce 1968 bylo dodáno s manuálem. V USA proběhla kvalitní renovace dle štítků. Na autě je vše původní („matching numbers“), dochovali se všechny štítky a mnoho historických dokumentů (window sticker, původní faktura, původní techničák, manuály s ručně psanými servisními záznamy).

Karoserie

Karoserie je vynikajícím stavu s novějším lakem v původním odstínu. Auto bylo z velké části odstrojeno, lak je perfektně rovný. Nárazníky jsou jako nové, pravděpodobně byly během renovace přechromovány. Všechny doplňky jsou v perfektním stavu, přední mřížka bez prasklin. Na autě jsou původní 14” Magnum Wheels. Všechny gumové těsnění jsou nové, motorový prostor vyveden do detailů a nově nastříkaný. V kufru je veškeré příslušenství.

Interiér

Interiér je v krásném stavu bez chyby. Je to kombinace repasovaných a původních dílů, vše děláno do originálního vzhledu. Auto bylo objednáno se středovou konzolí. Pouze původní rádio se nedochovalo.  

Technický stav

Auto je mechanicky bezproblémové. Startuje na první otočení klíčku, zvuk duálních výfuků je hutný a hluboký. Všechny kvalty jsou lehce řadit. Auto bylo objednáno bez posilovače řízení a brzd. V případě zájmu je možné instalovat kompletní novou sadu s posilovačem řízení, kterou máme skladem k dispozici.

Nádherný historicky dokumentovaný vůz se sběratelským potenciálem a trvalou hodnotou. V netradiční žluté barvě, s původními komponenty a navíc s manuálem….

CAR: Dodge Charger 2 Door Sports Hardtop

ENGINE: 383cid 4-bbl HP V8

TRANSMISSION: 4-Speed Manual Floor Shift

TIRES: F70x14 Red Sidewall, Steel Belted

MODEL YEAR: 1968

BUILD DATE: May 03.