1966 Chevrolet Impala

1966 Chevrolet Impala
Rok výroby
1966
Výrobce
Chevrolet
Model
Impala
Najeto
99999 mil
Převodovka
manuální
Motor
327
Objem motoru
5300 ccm

Asi nejvíce sběratelsky atraktivní fullsize auto v USA: Chevrolet Impala Sport Coupé. Představovaný renovační projekt pochazí ze suché jižní Oklahomy. Poslední registrace auta je datovaná do roku 1978. Auto bylo objednané s motorem 327 V8 a 4-stupňovým manuálem Saginaw. Originální barva exteriéru je Artiseian Torqouise s tyrkysovým interiérem – na páru fotek je vidět, jak by auto mohlo vypadat, v případě dodržení originální výrobní specifikace. Auto je na kompletní renovaci, ale je to ideální základ, na Impaly je většina věcí dobře dostupná a relativně levná. Renovací se auto zhodnotí, kdo sleduje trh, ví že 4 rychlostní 66 Impala po renovaci je dnes miliónové auto.

Karoserie

Auto celý život strávilo v jižní Oklahomě. V podstatných místech velmi zdravá karoserie (prahy, rám, úchyty karoserie), z velkých plechů je nutná podlaha (vyrábí se), možná LZ blatník (byl promáčklý a je kitovaný). Vše ostatní se jeví poměrně zdravě a půjde opravit či zachovat. Kromě okna ridiče, které je vypadlé z kolejnic, jdou ostatní lehce stahovat.

Interiér

Interiér je původní a až na pár drobností kompletní a je na celkovou renovaci. Lze koupit celé renovační interiérové kity, nejsou ani moc drahé.

Technický stav

Původní motor 327 V8 chybí. Převodovka, kardan jsou ve voze. Funkční motor 327 lze sehnat od 800 USD, repasované se pohybují okolo 3500 USD. Samozřejmě je možné auto postavit s důrazem na výkon a lze zastavit výkonnějším motorem 350-383 cui. Auto je možné bez problému tlačit a manipulovat s ním.

Velice pěkný základ projektu. Nádherné auto, které stojí za to postavit. Určitě to nebude jednoduchá práce, ale výhodou je i perfektní dostupnost renovačních dílů za rozumné ceny (např.: https://www.classicindustries.com/impala/catalog.html)