1990 Chevrolet Corvette

1990 Chevrolet Corvette
Rok výroby
1990
Výrobce
Chevrolet
Model
Corvette
Najeto
46000 mil
Převodovka
automatická
Motor
350 V8
Objem motoru
5700 ccm

Čtvrtá generace Corvetty představená v roce 1983 byla oproti C3 velkým skokem kupředu. Skok v kvalitě zpracování je viditelný pouhým okem, technika se oproti archaické koncepci pocházející z 60tých let posunula do moderní doby. V roce 1990 došlo k výraznému přepracování interiéru, digitální budíky byly nahrazeny analogovými, celý interiér se natočil směrem k řidiči a zmizel nehezký hranol před spolujezdcem. Představovaný kabriolet byl objednán v atypické barevné kombinaci Polo Green (tmavě zelená metalíza)/Saddle interiér. Dochoval se v nádherném původním stavu s nájezdem 46000 mil, celkem po 3 majitelích. Posledních 10 let byl ve vlastnictví sběratele C4. K vozu je dobová dokumentace - uživatelské manuály.

Karoserie

Karoserie je v perfektním původním stavu. Lak je nádherný s plným leskem bez jediné optické vady. Kola jsou originální hliníková 17-palcová. Okna jsou bez poškození, plasty velmi zachovalé. Plátěná stahovací střecha je jak nová bez jediné trhlinky, mechanismus je ruční a plně funkční.

Interiér

Kožený interiér je ve vynikajícím původním stavu. Jediná vada je drobná prasklinka na levé opěře sedáku řidiče, jinak je vše perfektní. Auto má bohatou (téměř plnou) výbavu, vše je v elektrice (okna, sedačky, zrcátka), vše je funkční.

Technický stav

Mechanicky je to perfektní, tuhé, servisované auto. Poslední majitel ho pravidelně servisoval a co bylo potřeba opravit, tak opravil. Jede velmi dobře, je rychlé, přesné na řízení a zároveň překvapivě pohodlné.

Opravdu krásná a téměř bezchybná C4 v atraktivní, na Corvertu velmi netradiční barevné kombinaci (britsky elegantní).  Ideální youngtimer na ježdění nebo do sbírky, který už na ceně klesat nebude.

Pozn.: je možný odpočet DPH.