1979 Chevrolet Corvette

1979 Chevrolet Corvette
Rok výroby
1979
Výrobce
Chevrolet
Model
Corvette
Najeto
800 mil
Převodovka
automatická
Motor
350 V8
Objem motoru
5700 ccm

Po delší době máme opět v nabídce americkou ikonu - Chevy Corvette.  Dvouveřový sporťák je pro mnohé nejkrásnějším americkým automobilem všech dob. Rozevláté linie C3, vycházející z konceptu Mako Shark z poloviny šedesátých let,  působí i dnes nadčasově a elegantně.   Třetí generace  vstoupila do výroby v roce 1968 a v průběhu let byla vylepšována  jak opticky,  tak technicky.  V modelovém roce 78 bylo zadní kolmé okno nahrazeno panoramatickým.  Představovaný vůz byl v roce 2013-14 kompletně renovován a je ve stavu zánovního automobilu.

Karoserie

V rámci renovace byla karoserie kompletně rozebrána a sundána z rámu. Rám se pískoval a poté zinkoval. Nový lak je v původním odstínu, jeho kvalita je velmi dobrá. Všechny gumové těsnění  jsou nové. Hliníkové ráfky s novými pneu Cooper Cobra.

Interiér

Interiér je kompletně přečalouněn  modrou kůží (původní odstín), nový je také koberec . Palubní přístroje byly rozebrány a renovovány. Palubní deska je původní, jsou na ní 2 malé prasklinky. Vše je funkční včetně hodin.

Technický stav

Všechny mechanické komponenty jsou nové nebo nově repasované. Motor je po kompletní GO (aktuálně má najeto pod 1000 km). Automat je také po repasi. Brzdy jsou nové, stejně jako podvozkové komponenty. Auto jezdí jako nové.

Krásná Corvetta, která je ve stavu zánovního auta. Stále ještě není po renovaci ani zajetá. Čeká na majitele, který si chce užívat bezstarostnou jízdu a který nechce ztrácet čas nákladnou a dlouhodobou renovací.