1978 Chevrolet Corvette

1978 Chevrolet Corvette
Rok výroby
1978
Výrobce
Chevrolet
Model
Corvette
Najeto
93000 mil
Převodovka
automatická
Motor
350 V8
Objem motoru
5700 ccm

Dvoudveřový sporťák je pro mnohé nejkrásnějším americkým automobilem všech dob. Rozevláté linie C3, vycházející z konceptu Mako Shark z poloviny šedesátých let, působí i dnes nadčasově a elegantně.  Třetí generace vstoupila do výroby v roce 1968 a v průběhu let byla vylepšována jak opticky, tak technicky.  V modelovém roce 1978 došlo na poměrně výraznou optickou změnu-zadní kolmé okno bylo nahrazeno panoramatickým, čímž došlo o optickému zeštíhlení vozu a zároveň nárustu místa za sedačkami.  Představovaný vůz se dochoval ve vynikajícím původním stavu s nájezdem 93000 mil. Měl pouze 2 majitele, ten druhý ho vlastnil dlouhých 39 let. Po celou dobu byl v Kalifornii.

Karoserie

Karoserie je v krásném původním stavu s jedním přelakováním ve vynikající kvalitě. Na laku je minimum optických vad. Odstín zůstal původní. Odnímatelné targa panely jsou průhledné. Okna jsou bez poškození. Vyklápěcí světla jsou plně funkční. Spodek auta je stejně čistý jako vršek, na autě není žádná viditelná koroze, jak je u kalifornských vozů časté.

Interiér

Interiér je v původním vynikajícím stavu bez vad. Palubní deska je bez prasklin. Okna jsou elektrická, plně funkční. Více řeknou fotografie.

Technický stav

Auto je po mechanické stránce velmi dobré, mělo stálou péči předchozího majitele a bylo pravidelně ježděné. 

Krásná Corvetta, původní, čistá, zachovalá. V atraktivní černo-černé barevné kombinaci.

Pozn.: Je možný odpočet DPH