1977 Chevrolet Corvette

1977 Chevrolet Corvette
Rok výroby
1977
Výrobce
Chevrolet
Model
Corvette
Najeto
62000 mil
Převodovka
manuální
Motor
350 V8 L82
Objem motoru
5700 ccm

Pozn.: Cena uvedena včetně DPH. Odpočet DPH je možný.

Po menší pauze máme opět v nabídce americkou ikonu - Chevrolet Corvette.  Dvoudveřový sporťák je pro mnohé nejkrásnějším americkým automobilem všech dob. Rozevláté linie C3, vycházející z konceptu Mako Shark z poloviny šedesátých let, působí i dnes nadčasově a elegantně.   Třetí generace vstoupila do výroby v roce 1968 a v průběhu let byla vylepšována jak opticky, tak technicky.  Modelový rok 1977 byl posledním s kolmým zadním oknem.  Představovaný vůz se dochoval ve vynikajícím původním stavu se 62 tisíci najetými mílemi. Ačkoliv nájezd není dokumentován, dle stavu vozu by mohl být odpovídající. Auto bylo objednáno v nejlepší kombinaci toho roku, tj. motor o vyšším výkonu 210 HP a 4-stupňový manuál (pouze cca 15% vozů z celkové produkce bylo vybaveno manuálem a 13% tímto motorem)

Karoserie

Karoserie je v krásném původním stavu a s jedním přelakováním ve velmi dobré kvalitě. Na laku je minimum optických vad. Odstín zůstal původní . Odnímatelné targa panely jsou plně funkční. Okna jsou bez poškození. Příplatková hliníková kola mají novější pneumatiky. Vyklápěcí světla jsou plně funkční. Na karoserii je ručně dělaný pinstripping.

Interiér

Hnědý interiér je v původním krásném stavu bez vad. Okna jsou elektrická, plně funkční. Více řeknou fotografie.

Technický stav

Auto je po mechanické stránce velmi dobré, mělo stálou péči předchozího majitele a bylo pravidelně ježděné. Na autě je mnoho nových dílů (podvozkových komponentů – tlumiče, stabilizátory atd..)

Krásná Corvetta, původní, čistá, zachovalá. Ve sběratelsky i řidičsky nejzajímavější kombinací motoru a  převodovky.