1971 Chevrolet Corvette

1971 Chevrolet Corvette
Rok výroby
1971
Výrobce
Chevrolet
Model
Corvette
Najeto
89000 mil
Převodovka
automatická
Motor
350 V8
Objem motoru
5700 ccm

Rozevláté linie C3, vycházející z konceptu Mako Shark z poloviny šedesátých let, působí i dnes nadčasově a elegantně.  Třetí generace vstoupila do výroby v roce 1968 a v průběhu let byla vylepšována jak opticky,  tak technicky.  První ročníky s chromovanými nárazníky jsou ale mnohými považovány za opticky nejkrásnější. Představovaný vůz se dochoval vesměs v originálním nerenovovaném stavu se všemi původními komponenty (tzv. „numbers matching car“). Kód barvy je 987 - Ontario orange, interiér 417 – barva Saddle.

Karoserie

Původní karoserie má druhý lak v továrním odstínu, který je cca 20 let starý. Na karoserii najdeme drobné kosmetické vady (puchýřky v chromu, drobné vady laku, horší těsnění dveří atd...). Targa panely jsou lehce odnímatelné, nikde není nic zkříženého, spáry panelů karoserie jsou pěkné. Zespodu vypadá slušně, žádná větší viditelná koroze není.

Interiér

Interiér je pěkný původní, pouze koberec je na výměnu (vyšisovaný a místy prošoupaný). Palubní deska je bez prasklin, volant zachovalý.

Technický stav

Motor běží pěkně, automat řadí hladce, auto je rychlé a jede dobře. Startuje na první otočení. V ČR jsme opravili brzdy (nové přední třmeny, desky, celková kontrola, oprava ruční brzdy) a otevírací předních světel (přetěsněné podtlakové baňky). Části výfukového sytému budou časem na výměnu.

Pěkné a solidní auto, které ale pár vad na kráse vzhledem k věku a původnosti má. Lze ho bez problémů provozovat i bez kosmetických oprav a průběžně mu dopřávat trochu lásky a postupných vylepšení.