1978 Cadillac Eldorado

1978 Cadillac Eldorado
Rok výroby
1978
Výrobce
Cadillac
Model
Eldorado
Najeto
34000 mil
Převodovka
automatická
Motor
425 V8
Objem motoru
7000 ccm

Devátá generace luxusního kupé Eldorado byla představena v roce 1971 a vyráběla se s postupnými facelifty až do roku 1978. Oproti generaci předchozí narostla o 2 palce na délce, celkově zmohutněla a stala se tak největší ze všech kdy vyráběných generací. Představovaný vůz byl zakoupen letos v Illinois. Poslední majitel ho měl od roku 1996. Zachoval se ve velmi dobrém původním stavu.

Karoserie

Karoserie je původní s jedním přelakováním v původním odstínu. Lak byl dělán v roce 2016 a stál 9790 USD. Je kvalitní, rovný, většina dílů byla při lakování demontována. Na autě byly během lakování instalovány nové plasty okolo předních i zadních nárazníků.  Chromy jsou zachovalé, okna bez poničení. Vinylová střecha je původní pěkná. V kufru je všechno příslušenství vč. originální rezervy.

Interiér

Interiér je ve velmi pěkném původním stavu. Pouze na dveřních loketních opěrkách jsou prasklinky. Vše je v elektrice (okna, sedačky, zámky), vše je funkční.

Technický stav

Auto je v dobrém technickém stavu. Obrovský motor beží potichu, bez vibrací, není v autě téměř slyšet.  Auto řadí hladce.  Mělo pravidelný servis, některé faktury za opravy jsou součástí dokumentace.

Obrovský luxusní koráb v zachovalém původním stavu a elegantní barevné kombinaci. Ideální na dlouhé výlety. Nabízí cestujícím výbavu moderních aut, ale na rozdíl od nich je příjemně měkký a pohodlný a jízda v něm je radost.