1976 Cadillac Coupe DeVille

1976 Cadillac Coupe DeVille
Rezervováno
Rok výroby
1976
Výrobce
Cadillac
Model
Coupe DeVille
Najeto
78000 mil
Převodovka
automatická
Motor
500 V8
Objem motoru
8200 ccm

Toto auto je velkorysé ve všech směrech. Jedno z největších kupé, co se kdy v USA vyrobily, možná i úplně největší.  Zákazníci Cadillacu dostali přesně to, za co si zaplatili – luxus, pohodlí, výbavu i okázalost. Tento Coupe DeVille byl prodán nový 8.1.1976 v dealerství Giguere Automobiles v Quebecu v Kanadě. Jeho další osud není přesně známý, ale v kastlíku leží mapa Floridy z roku 1983, takže je možné, že ho Kanaďan používal ve svém sezónním sídle v USA. Do Evropy byl importován před cca 5 lety.

Karoserie

Karosérie je ve velmi dobrém stavu s přelakováním v původním odstínu Cotillion White. Při měření tloušťky laku nebyly nikde patrné známky koroze nebo opravování koroze, všude je tloušťka laku konstantní. To by nahrávalo možnosti, že bylo provozováno na FL. Jediné místo s nepatrnou lokální korozí (pro tento typ typické, na stejném místě ho měli úplně všechny DeVilly z těchto let, co jsme prodávali) je místo upevnění lišty pod vinylem, kde se drží voda. Vinyl je v pěkném stavu, chromy jsou zachovalé. Zadní " bumper filler" je místy lehce popraskaný (také u cadillaců běžné), původní materiál degraduje. Zavazadlový prostor je s kompletním příslušenstvím.

Interiér

Interiér je původní a velmi zachovalý, v odstínu Dark Firethorn v kombinaci látka/kůže. Strop, dveřní výplně, palubka, koberec i polstrování sedaček jsou zachovalé a bez vad. Auto má bohatou elektrickou výbavu – 6 směrové ovládání obou sedaček, okna - vše je plně funkční.

Technický stav

Auto jezdí perfektně, poslední roky bylo pravidelně provozováno i servisováno. Aktuálně nevyžaduje investice. Obrovský 8,2 litrový motor běží potichu, automat řadí hladce.

Obrovské, téměř šestimetrové kupé, které se dá řídit tak lehce, až budete překvapení. Tohle auto nabízí možnost užít si veškerého možného luxusu své doby i dnes.