1968 Buick Wildcat

1968 Buick Wildcat
Rok výroby
1968
Výrobce
Buick
Model
Wildcat
Najeto
120000 mil
Převodovka
automatická
Motor
430 V8
Objem motoru
7000 ccm

Wildcat byl fullsizový, sportovně laděný model Buicku, vyráběný mezi léty 1963 a 1970. Představený vůz z roku 1968 patří k druhé generaci a vyznačuje se mimořádně atraktivním vzhledem (vyráběným pouze v r. 67-68) s krásnou boční linií a fastbackovou zadní částí. Dochoval se vesměs v původním slušném stavu.

Karoserie

Karoserie je v původním stavu s jedním starším přelakováním v původním odstínu. Lak má drobné optické vady a stáří je již patrné. Auto má lokální drobnou korozi na obvyklých místech. Chromy jsou velmi pěkné, lišty kompletní. Na autě jsou nová hliníková kola s dobovým designem a nové pneu. Originální plechová kola nejsou k dispozici.

Interiér

Interiér je původní. Palubní deska je velmi pěkná bez prasklin. Originální čalounění je místy potrhané, stropnice je na výměnu.

Technický stav

V ČR byl aktuálně proveden větší servis v ceně cca 50 t. Kč – kompletně brzdy, svíčky, rozvody, těsnění, repase karburátoru). Auto jezdí a řadí bez problémů.

Krásný vůz se sběratelským potenciálem. Spoustu práce je na něm uděláno, ale spoustu práce ještě zbývá. Je na novém majiteli, zda bude vůz provozovat jak je, nebo se pustí do další oprav a renovačních prací.

Možný odpočet DPH, cena uvedena vč. DPH.