1972 Buick Skylark

1972 Buick Skylark
Rok výroby
1972
Výrobce
Buick
Model
Skylark
Najeto
97500 mil
Převodovka
automatická
Motor
350 V8
Objem motoru
5700 ccm

Historie tohoto Buicku se začala psát 21.8.1971, kdy ho v dealerství Krajenke Buick, Inc. v Detroitu objednal pan Karns pro svoji manželku Annettu. Auto tehdy stálo 4021 USD. Hned po zakoupení se stěhovalo ke svým majitelům na Floridu. Paní Skylarka používala až do svých 94 let a pravidelně s ním jezdila po městě na nákupy a různé zařizování. Auto bylo v buickařské komunitě známé a mnoho lidí se ho snažilo získat, ale stará paní ho nechtěla prodat. Po její smrti bylo auto na krátkou dobu uskladněno a objevilo se v r. 2009, kdy ho prodával z dědictví její syn. Auto má najeto orig. 97 tis. mil a celý život bylo garážované. Spolu s historií auta se dochovalo i velké množství dobové dokumentace - od objednávky pana Karnse přes výrobní list, kopii platebního šeku (platila si sama paní Karnsová :-), záruční doklad, manuál, dopisy od dealerství až po servisní záznamy. Auto je zajímavé jak barevnou kombinací - z výroby bylo objednáno dvoutónové - zelené s bílou střechou (nikoliv s vinylem, jak bylo běžné) -  tak svoji nadstandarní výbavou s dělenými sedačkami a středovou konzolí.

Technický stav

Auto je ve vynikajícím technickém stavu a jede jako nové. Originální motor běží hladce, stejně jako automat TH 350. Na autě byly měněny komponenty přední nápravy a seřízena geometrie. Původní výfuk byl nahrazen novými dualními výfuky s tlumiči Flowmaster. Kromě běžné údržby nevyžaduje auto žádné opravy. Klimatizace je funkční a chladí.

Karoserie

Karosérie je ve vynikajícím původním stavu s jedním přelakováním (v roce 92) podle původních odstínů. Lak je ve velmi dobrém stavu s pěkným leskem. Všechny plechové panely se zdají být původní a bez jediné známky koroze. Všechno krásně lícuje a dveře se lehce a tiše zavírají. Tónovaná okna jsou bez poškození nebo poškrábání. Chromy jsou velmi pěkné. Na autě jsou nová kola American Racing Torq Thrust D s novými pneu BFG. K autu jsou i původní plechová kola s poklicemi ve vynikajícím stavu.

Interiér

Interiér je ve vynikajícím původním stavu. Kombinace bílé, černé a hnědé působí luxusně. Palubka i středová konzole jsou velmi zachovalé bez jediného poškození. Koberec je úplně nový (původní byl vyšisovaný od slunce), strop i boční výplně jsou původní a velmi pěkné. Dělené sedačky jsou velmi zachovalé, pouze na straně řidiče je nepatrný rozparek na opěře. Všechny budíky i ukazatele jsou funkční, včetně orig. příplatkového AM-FM rádia Sonomatic.

Nádherné auto v původním stavu se známou historií s množstvím dokumentace, které je radost řídit. Spojení luxusu Buicku se sportovním duchem.