1974 Buick Riviera

1974 Buick Riviera
Rok výroby
1974
Výrobce
Buick
Model
Riviera
Najeto
86000 mil
Převodovka
automatická
Motor
455 V8
Objem motoru
7500 ccm

Riviera od Buicku patřila mezi takzvané "personal luxury cars", což byly bohatě vybavené, hodně zdobené dvoudvéřové kupé pro alespoň 4 osoby. Čtvrtá modelová řada (r.74-76) vycházela z velké části z předchozí generace, ale byla tvarově mnohem konzervativnější než předchozí "boattail", což jí ale na kráse nic neubírá. Mechanika zůstala zachována, auto pohání největší Buickův motor – bigblock 455 cui. Představovaný vůz byl objednán s příplatkovým balíčkem Stage 1, který zahrnoval o 15 koní vyšší výkon a jiný převodový poměr. Z celkové produkce cca 20 tisíc kusů v tomto roce mělo pouze 1698 aut tento sportovní balíček. Riviera byla dovezena do ČR v roce 2019. Dochovala se ve velmi pěkném původním stavu s originálním nájezdem 86 t. mil.

Karoserie

Karosérie je ve velmi dobrém původním stavu s minimem koroze. Lak byl dělaný v US před cca 10 lety, v původním odstínu, za cenu 6000 USD. Kvalita laku odpovídá ceně, je velmi pěkný, rovný. Chromy jsou zachovalé, vinyl nový instalovaný při lakování. Okna jsou bez poškození, v kufru je kompletní příslušenství.

Interiér

Interiér je originální ve velmi pěkném stavu. Kromě jedné prasklinky na palubce a prasklých madel je interiér bez chyby.  Auto má bohatou výbavu - vše je v elektrice (okna, sedačky), vše je funkční. Volant je nastavitelný svisle i podélně.

Technický stav

Auto jede perfektně, je ve vynikajícím mechanickém stavu. Svezení je opravdu radost, subjektivně jde o jedno z nejpříjemnějších aut na jízdu. Motor běží tiše, má zátah, automat řadí hladce. V ČR byl pouze repasovaný karburátor, jinak auto po celou dobu fungovalo bez problémů.

Nádherné fullsize kupé v luxusní výbavě a atraktivní barevné kombinaci. V Evropě poměrně neobvyklý ročník Riviery, na srazech potkáte mnoho boattailů,  ale tuto generaci velmi zřídka. Perfektní svezení se vším komfortem.