1973 Buick Riviera

1973 Buick Riviera
Rok výroby
1973
Výrobce
Buick
Model
Riviera
Najeto
63000 mil
Převodovka
automatická
Motor
455 V8
Objem motoru
7500 ccm

Třetí generace Buicku Riviery byla vyráběna v letech 1971-1973. Kvůli designu zádě byla nazývána „boattail“. Ve své době žádný výrazný úspěch nezaznamenala, ale tehdy kontroverzní tvary dnes působí nadčasově a Riviera této generace se stala vyhledávaným objektem sběratelů amerik. To se odrazilo v poměrně výrazném cenovém nárustu za poslední dekádu. Představovaný kousek byl nový prodán 13.10.1972 v dealerství Mc Dermott v Carbondale, Illinois. Dochoval se v solidním a vesměs původním stavu.

Karoserie

Karoserie je v původním stavu s minimem koroze. Auto již bylo jednou lakováno v původním odstínu. V laku je množství drobných kosmetických vad ze stáří i používání, které nejsou ale z dálky moc vidět. Detaily problematických partií jsou ve fotogalerii. Lišty jsou kompletní a v dobrém stavu. Chromy jsou zachovalé, místy tečkované. Vinyl byl nahrazen tmavým nástřikem (není problém opět vinyl dodělat). Na autě jsou příplatkové Rally wheels.

Interiér

Interiér je původní a celkem zachovalý. Pár drobných vad má  –  jedna prasklina na palubní desce, několik opravovaných míst na sedačkách. Stropnice a koberec jsou bez vad. Celkově je ale použitelný bez nutných oprav. Auto má bohatou výbavu, vše v elektrice – okna, sedačky.

Technický stav

Auto šlape perfektně. Motor chytá na první škrtnutí a má solidní tah, automat řadí hladce.

Pěkná Riviera ve vesměs původním stavu, kterou lze bez problému provozovat tak jak je, nebo postupně vylepšovat a zdokonalovat podle chuti a nálady.