1966 Buick Riviera

1966 Buick Riviera
328 000 Kč
Rok výroby
1966
Výrobce
Buick
Model
Riviera
Najeto
158000 mil
Převodovka
automatická
Motor
425 V8
Objem motoru
7000 ccm

Druhá generace Buicku Riviera byla představená v roce 1966. Mechanika byla vesměs zachována z předchozího ročníku, ale vzhled karoserie byl výrazně přepracován. Auto narostlo jak do délky, tak do šířky a design byl více sportovní. Představovaný kousek byl letos zakoupen v Maitlandu na Floridě od třetího majitele. Předchozí majitel, také z centrální Floridy, vlastnil auto od začátku 90tých let do roku 2015. Ten vůz využíval jako daily driver a za dobu svého vlastnictví s ním najezdil více jak polovinu z celkových 158000 najetých mil. Ve složce jsou téměř veškeré záznamy o údržbě z tohoto období. První majitel pocházel z Californie.

Karoserie

Karoserie je v původním stavu s jedním starším přelakováním. Lak je stále pěkně lesklý, rovný, nicméně drobné kosmetické vady lze nalézt (drobné prasklinky v laku atd..) Koroze je mírná, celkově je auto zdravé. Vinyl na střeše byl nahrazen nástřikem. Chromy jsou zachovalé, okna bez prasklin.

Interiér

Interiér je v pěkném původním stavu. Sedačky mají na pár místech prasklinky, dveřní panely již byly opravované, volant má pár prasklin, ale celkově působí slušně a pro běžné používání nebude potřeba žádných zásahů.

Technický stav

Auto bylo vždy mechanicky udržované, aby sloužilo k dennímu provozu. Aktuálně byla repasována přední náprava. Dle slov posledního majitele je motor po celkové opravě. Auto jede velmi pěkně a je možné ho ihned používat.

Krásné a elegantní auto, které na ceně nikdy neztratí a které lze ihned využívat a postupně ladit drobné nedostatky.