1967 Buick Electra 225

1967 Buick Electra 225
Rok výroby
1967
Výrobce
Buick
Model
Electra 225
Najeto
82000 mil
Převodovka
automatická
Motor
430 V8
Objem motoru
70000 ccm

Electra byl prémiový luxusní model Buicku od roku 1959. V roce 1965 byla uvedena třetí generace, která se s každoročními změnami designu vyráběla do roku 1970. Představovaný vůz se dochoval v původním pěkném stavu s 82 tisící najetými mílemi. Přestože nájezd není dokumentován, věříme, že by mohl být originální.

Karoserie

Karoserie je v pěkném původním stavu s jedním přelakováním v původním odstínu.  Lak je lesklý s minimem poškození. Jedinou vadou na kráse je promáčklina na spodku LZ blatníku, kterou se v historii již někdo pokoušel opravit, nicméně oprava není dotažená.   Chromy jsou pěkné, lišty kompletní (chybějící lišty na fotografiích jsou k vozu). Vinyl je původní a zachovalý.

Interiér

Interiér je v krásném originálním stavu, téměř jako nový. Palubní deska je bez prasklin. Dveřní panely jsou bez chyby. Pouze na hraně opěry řidiče je velmi nepatrně natrhnutý lem. Všechny instrumenty jsou funkční, z elektrické výbavy vše funguje (okna, sedačky)

Technický stav

Auto je mechanicky bezproblémové. Startuje na první otočení klíčku, řadí sametově. Ještě v USA proběhl větší servis, aby auto bylo použitelné pro denní ježdění (komplet brzdy, repase karburátoru, vodní pumpa, tlumiče, rozdělovač, svíčky, kabely...)

Velmi pěkné luxusní kupé za dostupnou cenu, které je možné ihned používat a postupně ho vylepšovat.