1965 Buick Electra 225

1965 Buick Electra 225
Rok výroby
1965
Výrobce
Buick
Model
Electra 225
Najeto
65000 mil
Převodovka
automatická
Motor
401 V8
Objem motoru
6600 ccm

Electra byl prémiový model Buicku od roku 1959. V roce 1965 byla představena nová, třetí generace s kompletně přepracovaným designem s "coke bottle" linií, který patří k nejpovedenějším z celých šedesátých let. Tuto Electru vlastnil poslední majitel celých 25 let. Nová byla objednaná v modré barvě Astro Blue a měla téměř veškerou příplatkovou výbavu. Dochovala se v původním a velmi zachovalém stavu.

Karoserie

Karoserie je v původním stavu. Auto bylo jednou lakované originálním odstínem, lak je zachovalý, s plným leskem a pouze minimem škrábanců. Chromy jsou vynikající, stejně jako všechny lišty a doplňky, které jsou kompletní a nic nechybí. V kufru je originální rezerva a veškeré příslušenství.

Interiér

Interiér je v krásném původním stavu. Brokátové polstrování je zachovalé bez trhlin, stejně jako dveřní výplně a stropnice. Palubní deska je jako nová, bez prasklin. Okna a sedačky (posuvné v 6 směrech)  jsou v elektrice, vše je funkční.

Technický stav

Auto jede krásně, motor běží tiše, automat řadí jak má.

Krásné a luxusní auto v ojedinělé barevné kombinaci a v původním stavu, které se hodí do každé sbírky veteránů nebo na víkendové ježdění.