1971 Buick Centurion

1971 Buick Centurion
Rok výroby
1971
Výrobce
Buick
Model
Centurion
Najeto
128000 mil
Převodovka
automatická
Motor
455 V8
Objem motoru
7500 ccm

V roce 1971 představil Buick novou, již čtvrtou generaci fullsizové modelové řady. Se svými dlouhými převisy a obrovskou kapotou to byla největší generace v dosavadní historii Buicku. Model Centurion se vyráběl pouhé 3 roky (do roku 1973) a vyplňoval mezeru mezi základním modelem LeSabre a luxusní Electrou. Byl prezentován jako sportovní model s jinou maskou a menším množství chromovaných prvků. Představovaný kus byl letos dovezen z USA a dochoval se ve velice pěkném a kompletně původním, nerenovovaném stavu. Nový byl objednán s největším motorem od Buicku - bigblockem 455 cui a prodán 8.6.1973 prvnímu majiteli v New Jersey. K autu se dochovalo množství dobové dokumentace.

Karoserie

Karosérie je velmi zachovalá se 100 % původního laku. Nikdy nebylo nic opravované ani nabourané. Lak je místy tenčí, ale má plný lesk s minimem defektů. Koroze je malá, pouze lokální na několika místech. Tónovaná okna jsou bez poškození. Chromy jsou perfektní. Střecha je stará necelé 2 roky. Celý mechanismus je elektrický a funguje perfektně. V zavazadlovém prostoru je kompletní příslušenství. Na autě jsou původní ráfky s drátěnými poklicemi. V kufru je tvrdý kryt střechy lakovaný do barvy vozu.

Interiér

Původní interiér je velmi zachovalý. Palubní deska bez jediné praskliny stejně jako dveřní výplně. Čalounění sedaček je bezchybné mimo drobné odření na hraně sedáku řidiče. Ovládání oken i střechy je elektrické.

Technický stav

Auto bylo do poslední chvíle provozováno a udržováno v perfektním mechanickém stavu. Buick má mohutný zátah, automat řadí hladce. Výfuky jsou nové duální s glasspacky, takže v kombinaci s objemem motoru dávají hodně brutální zvuk.

Moc pěkný originální nerenovovaný raritní fullsize kabriolet s big-blockem. Na letní projížďky s kvalitním zvukovým doprovodem :)