FAQ

Obecné Dovoz na zakázku
www.amhk.cz
prodej pneu
vykup veteranu
dovoz na zakazku

1. Co obnáší přihlásit vůz na veteránské značky a jsou nějaká omezení pro provoz?

Velice zjednodušeně řečeno - pokud člověk ví, jak na to - přihlásit vůz na veteránské značky je celkem jednoduché, nezabere to mnoho času a administrativní poplatky nepřesáhnou cca 3500 Kč. Základem je mít vůz, který splňuje požadavky na oldtimer dle kodexu FIVA (tzn. rok výroby, originalita, kompletnost, celkový stav). Dalším krokem je získání potvrzení o funkčnosti základních technických prvků (samozřejmě brzdy a osvětlení), které vám může vystavit k tomu autorizovaný servis nebo STK.

Následuje testace veteránskou komisí (je dobré být členem nějakého klubu – i když to není podmínkou), vyplnění formulářů a zaplacení povinného ručení. Pak již zbývá jen zajít na odbor dopravy ve vašem okrese a požádat o vystavení TP a OTP (které trvá cca 1-2 týdny).

Dodnes přežívá mýtus, že s veteránem je možné jezdit pouze na srazy. Není to pravda. Co se týká omezení provozu veteránských vozidel:

  • vozidlo by nemělo být požíváno pro „denní provoz“ (což se vzhledem k neexistenci jakýkoliv knih jízd nebo něčeho podobného dost těžko definuje) – ale, kdo z nás používá veterána v zimě nebo každý den? Tato formulace má spíše zabránit zneužívání veteránských SPZ u youngtimerů.
  • Vozidlo nesmí být používáno pro komerční provoz

Všem našim zákazníkům samozřejmě s testacemi i vyřízením veteránských dokladů pomůžeme nebo poradíme. Kompletní informace o problematice provozování HV, legislativní dokumenty i technický kodex FIVA zašleme na vyžádání.

AMHK Motors, Vlčkovická 224, 500 04 Hradec Králové
info@amhkmotors.cz , telefon +420 602240029
Copyright © 2007- 2014 AMHK Motors , www.amhkmotors.cz